Sploty miedziane

Sploty miedziane

Sploty miedziane płaskie
Przyłącza wykonane z drutu Cu, np. w oparciu o normę DIN 46444. Służą do mostkowania połączeń elektrycznych i kompensowania wibracji mechanicznych. Ich elastyczność zależny od średnicy pojedynczego drutu, która wynosi od 0,05 mm do 0,20 mm, ale także od rodzaju splotu i przekroju połączenia. 

Końcówki łączące są standardowo zaciskane w miedzianej rurce pod wysokim ciśnieniem. Pozwala to na osiągnięcie od 80% do 95% wypełnienia materiału. Oprócz końcówek miedzianych produkujemy również końcówki z innych materiałów i wzorów wg. życzeń odbiorcy lub dostarczonej dokumentacji. 

Sploty są używane tam, gdzie wymagana jest wysoka elastyczność na wszystkich poziomach ruchu. 

Sploty dostarczamy w izolacji lub bez.

Sploty miedziane okrągłe
Przyłącza wykonane z okrągłej liny E-Cu, bez dodatkowych powłok lub ocynowane albo posrebrzane, np. w oparciu o DIN 46438, składają się z pojedynczych drutów o średnicy od 0,05 mm do 0,15 mm. Końcówki splotów mogą być formowane poprzez wytłaczanie wysokociśnieniowe bez lutowania lub z dławicami przepustowymi z zaworami, zaciskami lub kompresją zgodnie z twoimi specyfikacjami. Można je również lutować. Sploty okrągłe są używane jako połączenia, w których wymagana jest wysoka elastyczność we wszystkich płaszczyznach ruchu.

Wszystkie okrągłe sploty mogą być dostarczone z powłoką neoprenową (również perforowaną) lub bez niej. Na życzenie mogą być również wyposażone w odpowiednią izolacyjną powłokę termokurczliwą lub w wersji chłodzonej wodą.

Obszary zastosowania:
– w budowie rozdzielnic i urządzeń
– jako przewody uziemiające
– jako kable w zgrzewaniu oporowym
– w konstrukcji pieca elektrycznego
– w galwanizacji